بلاگ

مدیریت سایت
۱۳۹۶/۰۳/۲۸
اخبار و مقالات بدون دیدگاه

بازاریابان بنگاه به بنگاه راه زیادی را در اینفلوئنسر مارکتینگ پشت سر گذاشته اند و راه حل اینجاست

بازاریابان بنگاه به بنگاه چطور می‌توانند به اینفلوئنسر مارکتینگ برسند؟

 

اینفلوئنسر مارکتینگ یک موضوع داغ است، اما چه چیزی واقعا کاربردی است، چه چیزی نیست و تمایل آینده برای بازاریابان کدام است؟ اینها سوالاتی هستند که برای شروع به آنها پاسخ می دهیم: اینفلوئنسر ۲٫۰% آینده اینفلوئنسر مارکتینگ

با تحلیلی از برایان سولیس از آلتیمتر (Altimeter) و مشارکت های پژوهشی بین ترکر (Traackr) و بنگاه بازاریابی من، تاپ رنک مارکتینگ (TopRank Marketing)، از شرکت بازاریابان در شمال امریکا و اروپا در مورد نقش اینفلوئنسر ، شامل رتبه بندی سطح بلوغ اینفلوئنسر مارکتینگ آنها خواسته شد.

۳۱٪ از بازاریابان خرده فروشی (B2C) گزارش دادند که در حال آزمایش اینفلوئنسر مارکتینگ و ۴۸٪ در حال اجرا برنامه های جاری هستند و این در تقابل با بازاریابان بنگاه به بنگاه است که در آن تعداد بیشتری (۴۹٪) هنوز در حال آزمایش و تنها ۱۱٪ در حال اجرای برنامه های اینفلوئنسری بودند.

 

چرا این به این معناست که بازاریابان بنگاه به بنگاه از قافله عقب مانده‌اند؟

در بازاریابی بنگاه به بنگاه، نقش محتوا در طول سفر مشتری روشن و واضح است. خریداران کسب و کارهای خودگردان، حتی قبل از تماس فروش، خودشان را به سمت اکثر سفرهای فروش می‌کشند.

 

آنها چطور این کار را انجام می‌دهند؟ با محتوا.

در حالی که محتوا به دنبال جلب توجه، تعامل و تغییر مشتری است،خریداران نسبت به پیام برندها و تبلیغات بی‌حس شده‌اند و با نرخ بالایی به سمت نصب نرم افزارهای مسدودکردن تبلیغات رفته‌اند. اطلاعات اضافی و بی‌اعتمادی بازاریابی فشار باعث شده‌است که خریداران بیشتر از همیشه بر گروه‌های همسالان، متخصصان و تاثیرگذاران صنعت متکی باشند.

هنگامی که برندهای بنگاه به بنگاه در تولید محتوا با صداهای خارجی معتبر که شبکه های فعال دارند همکاری می‌کنند، این در اطلاعات با ارتباط، اعتبار و رسایی بیشتر نتیجه می‌دهد.

ارتباط بین اینفلوئنسر و تولید محتوا در میان شرکت های فروشنده که ما بررسی کرده ایم بسیار قوی است. براساس این مطالعه ۸۰% فروشندگان بیشترین تاثیر را از کار با اینفلوئنسرها به عنوان بازاریابی محتوا ذکر کرده اند. با تقاضا و سودمندی بازاریابی محتوا در تجارت بنگاه به بنگاه فرصت فوق العاده ای برای بازاریابان بنگاه به بنگاه وجود دارد تا توانایی خود جهت تکمیل کردن فرآیند اینفلوئنسر را به طور استراتژیکی بهبود بخشند.

در حالی که اکثر بازاریابان بنگاه به بنگاه از فرصت تولید محتوا و اینفلوئنسرها استفاده می‌کنند بسیاری از آنها را بیش از حد به درون متمرکز هستند. ان هندلی، مدیر ارشد دفتر تولید محتوا در MarketingProfs این پیشنهاد را ارائه می‌دهد:

“مشتری را قهرمان داستان خود کنید. به طور متناقضی، داستان “شما” در مورد شما نیست. بلکه درباره آن چیزی است که شما برای بقیه انجام می‌دهید. این یک تغییر زیرکانه اما مهم است، چرا که این مشتری شما را در قلب بازاریابی تان قرار می‌دهد. این مشتری‌مداری در مقابل شرکت‌مداری است.”

مشتری مداری لازم است برای بازاریابی محتوای موثر تجارت های بنگاه به بنگاه و کار کردن با تاثیرگذاران صنعت برای ایجاد محتوا اضافه شده صدای یک مشتری و اعتباری که تعدادی از فروشنده‌ها از دست داده‌اند.

چه چیزی مانع بازاریابان بنگاه به بنگاه را از دستیابی موفقیت بیشتر برای کار با اینفلوئنسرها می‌شود؟ اینجا سه موضوع اصلی وجود دارد:

  1. کار با افراد مشهور و دوستان، نه افراد اینفلوئنس.

اندازه شبکه اجتماعی و وضعیت اینفلوئنسرها خودجوش برابر با توانایی تاثیرگذاری تغییر تفکر یا عمل الهام بخش در میان خریداران نیست. بسیاری از بازاریابان بنگاه به بنگاه به وسیله سلبریتی ها به این سمت سوق داده می‌شوند که محبوبیت به تنهایی عقربه را به سمت معیارهای بازاریابی چرخه خرید حرکت می‌دهد. آگاهی خوب است اما بدون تعامل و همینطور تغییر به چه کار می‌آید؟

  1. مشاهده اینفلوئنسرها به عنوان تبلیغات.

مردم چیزهای جدید را براساس اینکه چه چیزی می دانند متوجه می‌شوند و این تفاوتی در اینکه چه تعداد بازاریاب با اینفلوئنسرها کار می‌کنند ایجاد نمی‌کند. تبلیغات یک مدل آشنا است و بازاریابانی که انتظار همکاری تاثیرگذاران برای تولید عملکرد مشابه با همان ثبات به عنوان یک کانال تبلیغاتی را دارند، به ناچار ناامید خواهد شد.

 

  1. تبدیل شدن به محصولی مشابه بقیه در کوتاه مدت، همکاری‌های قطع شده.

عمده ترین دلیل قطع ارتباط “یکی کردن” راه های دست یابی است که بازاریابان اینفلوئنسرها را به صورت رندم درگیرمی کنند بدون هیچ تلاشی برای حفظ یک ارتباط یا درک چیزی که اینفلوئنسرها خارج از همکاری می خواهند. برای استفاده کامل از یک رویکرد استراتژیک برای تولید محتوای اینفلوئنسر ، سه سناریو تعامل وجود دارد که بازاریابان باید در نظر بگیرند:

 

محتوای کوتاه تاثیرگذار

محتوا در فرم کوتاه برای همکاری اینفلوئنسرها آسان‌تر است و به عنوان یک تحریک کننده اشتها برای اجتماع برند در جهت رشد قابل توجه همکاری عمل می‌کند. نقل قول ها، راهنمایی ها و نکات و امتداد پیام‌های نظرات اجتماعی همچنین بهترین فرصت برای ایجاد روابط تاثیر گذار است و به حفظ تعامل مثبت در بین پروژه های بزرگ کمک می‌کند.

 

کمپین های اینفلوئنسرها

طرح‌ریزی استراتژیکی، پیاده‌سازی و کمپین‌های تولید محتوای اینفلوئنسر مرتبط، مشارکت اینفلوئنسرها و فرصت بیشتر ایجاد همکاری قابل توجه نخبگان و رهبران فکری برای به اشتراک گذاری برند و اجتماع اینفلوئنسرها را فراهم می‌کند. کلید کمپین‌های تولید محتوای اینفلوئنسر این است که یک روایت هدایت و راهنمایی کننده برای رشد ارتباط وجود دارد که مسیر را برای ادامه و باز کردن تعامل اینفلوئنسرها فراهم می‌کند، نه یکی کردن یا پروژه مستقل با تنها اهداف کوتاه مدت.

 

جامعه اینفلوئنسر

یک گروه اختصاصی از اینفلوئنسرها به عنوان بخشی از یک برنامه با نام تجاری VIP برای حامیان و کارشناسان صنعت پلتفرمی را جهت همکاری از راه‌های مختلف فراهم می‌کند. یک توافق رسمی‌تر با اینفلوئنسرها به شناخت نزدیکی آنها به ارزش‌های به اشتراک گذاشته شده با برند به اندازه اینکه چه منافع مشترک و اهداف متقابل در جوامع آنها رایج است کمک می‌کند.

بسیاری از بازاریابان هنوز در حال آزمایش با بازاریابی اینفلوئنسر در این سه سناریوی تعامل هستند. اما اینها استراتژی های غالب و یا بلند مدت نیستند. برای انجام این امر، هم به استراتژی و هم به تکنولوژی نیاز است.

در گزارش اینفلوئنسر ۲٫۰، ۷۱% از شرکت‌های بازاریابی، بازاریابی اینفلوئنسر خود را استراتژیک یا بسیار استراتژیک دیدند و فقط ۲۴% از همه شرکت‌ها در حال اجرای مداوم برنامه اینفلوئنسر هستند که تنها ۱۰% از بودجه بازاریابی خود را به این امر اختصاص داده‌اند. آگاهی از مشاهده یک تصویر بزرگتر و یکپارچه سازی با اکثر بازاریابان سطح سازمانی وجود دارد، آنها فقط نیاز به سرمایه گذاری در استراتژی و منابع، شامل تکنولوژی را دارند و بنابراین می‌توانند مصالح دستیابی بلند مدت و مقیاس‌بندی را تشخیص دهند.

زمانی که بحث تکنولوژی که مقیاس‌بندی بیشتری را پشتیبانی می‌کند، مدت طولانی و اتحاد در بازاریابی اینفلوئنسر پیش می آید، جیسون میلر، رهبر بازاریابی محتوای جهانی در لینکدین موافق است و می‌گوید: “من یک مدافع بزرگ برای آسان کردن همه شغل هایمان مثل بازاریاب ها هستم. در حال حاضر زمانی است که ما تکنولوژی را وارد می‌کنیم تا برای ما کار کند. داشتن یک ابزار مانند ترکر(Traackr) در انبار ابزارهای خود می تواند به گره زدن بازاریابی اینفلوئنسر در سرتاسر اهداف تجارت کمک کند و ارزش‌های بازاریابی را به مدیر ارشد بازاریابی شما ثابت کند؛ و این چیز بسیار خوبی است.”

 

آینده اینفلوئنسر برای  سازمان های کسب و کار چیست؟

۵۷٪ از بازاریابان در مطالعه ما می‌گویند اینفلوئنسر مارکتینگ در تمام فعالیت های بازاریابی در ۳ سال آینده یکپارچه خواهدشد در مقایسه تنها ۵٪ در حال حاضر ادعای کامل یکپارچه شدن دارند. همچنین بیشتر بازاریابان بنگاه به بنگاه از آزمایش اینفلوئنسر مارکتینگ به سمت یک دستاورد استراژیک‌تر که تاکید بر روابط، اهداف مشترک و توانایی مدیریت و سنجش با تکنولوژی دارد تکامل پیدا کردند. در آینده آنها هر چه بیشتر به سودمندی یکپارچه سازی در بین تمام عملکردهای بازاریابی پی خواهند ‌برد.

نظر