بلاگ

مدیریت سایت
۱۳۹۶/۰۳/۲۸
اخبار و مقالات بدون دیدگاه

تکامل بعدی اینفلوئنسر مارکتینگ: ۴ نکته کلیدی، آنها چه میگویند؟

ما بازاریاب ها عاشق تعقیب اشیای براق هستیم. این بخش ثابتی برای آزمایش، بهینه سازی و بهبود است. هر تاکتیک جدید که امیدوارکننده می‌رسد توجه ما را جلب می‌کند.

در طول این ارائه در هفته گذشته در “دنیای بازاریابی رسانه های اجتماعی”، لی آدن پیشنهاد کرد که ثابت کند چه مقدار اینفلوئنسر مارکتینگ جلب توجه کننده است: به طور بالقوه می‌تواند برای هر دلار سرمایه گذاری شده ۹٫۶۰ دلار بازگشت داشته باشد. کمپین هایی که شامل اینفلوئنسرها هستند نشان داده اند که تا ضریب ۱۰ افزایش نرخ تبدیل داشته‌اند. و آن دسته از مشتریان که تبدیل به مشتریان دائم کمپین‌های اینفلوئنسر شدند تمایل دارند ۳۷%درصد افزایش در دوره به دست آورند.

واضح است که اینفلوئنسر مارکتینگ سزاوار شهرتی که دارد به دست می آورد، است. اما اکثر بازاریابان فقط شروع به کار کرده اند. فعالیت‌های زیادی نیز وجود دارد اما چندان استراتژیک نیستند. یک تلاش متمرکز، استراتژیک و مستمر برای تشخیص کامل مصالح نیاز است.

اوایل سال جاری، Toprank Marketing، “اینفلوئنسر ۲٫۰: آینده اینفلوئنسر مارکتینگ” را منتشر کرد. “لی” چهار نکته از گزارش را پیشنهاد می‌کند و هر کدام برای بازاریابانی است که به دنبال این هستند اینفلوئنسر مارکتینگ خود را به مرحله بعد ببرند.

 

اینفلوئنسر چیست؟ اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

قبل از اینکه به سراغ نکات کلیدی و بهترین تمرین ها برویم، مهم است که اصطلاحات را تعریف کنیم. لی اینفلوئنسر را به این صورت تعریف می کند:

اینفلوئنسر توانایی عمل تاثیرگذاری است. هواداران، دوستان و فالوئرها بی معنا هستند تا زمانی که …

این تعریف به تنهایی باید راهی که شما به اینفلوئنسر مارکتینگ دست می یابید را تغییر دهد. این تعریف درباره این نیست که دنبال مشهورترین افراد باشیم…بلکه درباره این است که بهترین شخصی که می تواند مخاطبانشان را به جنبش درآورد کدام است.

 

لی اینفلوئنسر مارکتینگ را چگونه تعریف می کند:

“اینفلوئنسر مارکتینگ روابط کارشناسان داخلی و صنعتی را با شبکه‌های فعال برای ایجاد همکاری جهت تولید محتوا را توسعه می‌دهد و این کمک می کند ارزش‌های دوطرفه و اهداف کسب و کار قابل اندازه‌گیری بوجود آوریم.”

در جمله بالا جای باز کردن بسیار وجود دارد. اول، اینفلوئنسر مارکتینگ به معنای توسعه روابط است نه قطعات جدا شده از محتوا یا کمپین ها. دوم، همان طور که به دنبال اینفلوئنسرها در خارج از سازمان خود هستید در داخل نیز به دنبال آنها باشید. سوم، شما به دنبال ایجاد ارزش های دوطرفه هستید، ارزش هایی فراتر از پاداش. در آخر، بازاریابان اینفلوئنسر می توانند و باید اهداف تجاری قابل اندازه گیری داشته باشند.

 

برای اینفلوئنسر مارکتینگ تاثیرگذار چه کاری را انجام ندهیم؟

براساس تعریف بالا، از پنج اشتباه زیر خودداری کنید تا اثربخشی خود را تا حد زیادی افزایش دهید:

  1. کمپین های یکبار مصرف: اینفلوئنسرها را فعال می کنید، آنها را شرکت می دهید، پس از آن آنها را ترک و دفعه بعد دوباره از اول شروع می کنید، این کار را نکنید! برای روابط پایدار هدف گذاری کنید.
  2. تمرکز بر روی افراد مشهور: آنها ممکن است مخاطبان زیادی داشته باشند، اما افراد مشهور سخت به دست می آیند، گران فعال می شوند و مخاطبان آنها ممکن است مناسب‌ترین برای شما نباشند.
  3. استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ فقط برای تبلیغات: سازمان ما با اینفلوئنسرها-کتابهای الکترونیکی، پست های وبلاگ و ویدئو محتوا خلق می کند. این نوع از محتوا به اینفلوئنسرها اجازه می دهد فراتر از محصول یا خدمات برای ایجاد ارزش واقعی اقدام کنند.
  4. فقط پول بده تا بازی کنی: منظور ما این نیست که هرگز به اینفلوئنسرها پول ندهید. اما زمانی که در حال ایجاد رابطه هستید و هم آفرینی چیزهای جالب دارید، می توانید ارزش های واقعی دوطرفه بدون ردوبدل پول ایجاد کنید.
  5. فقط اندازه گیری معیارهای اجتماعی: شما می توانید ارزش تجارت اینفلوئنسر مارکتینگ را اندازه گیری کنید، نه فقط تعامل و بالارفتن برند را. برنامه خود را با این اهداف در ذهن و پیگیری آنها شروع کنید.

 

چهار نکته کلیدی اینفلوئنسر مارکتینگ (و آنچه که باید با آنها انجام دهند)

 

نکته۱: بازاریابی اینفلوئنسر با کمبود بودجه روبروست

به طور متوسط، شرکت‌ها تنها ۱۰ درصد از بودجه بازاریابی خود را به اینفلوئنسر مارکتینگ تخصیص می‌دهند. نیمی از شرکت های تجزیه و تحلیل کمتر از ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال سرمایه‌گذاری می‌کنند، که این برش کوچک از کیک برای سطح سرمایه گذاری سازمان هاست. البته ۷۰% شرکت‌هایی که در حال حاضر یک بستر اینفلوئنسر مارکتینگ در برنامه دارند برای افزایش بودجه خودشان برنامه‌ریزی می کنند.

چه باید کرد: لی می گوید: برای برگرداندن سرمایه‌گذاری مهم است که فرصت ها را دریابیم. به این فکر کنید که چه بهایی دارد تا یک برنامه را اجرایی کنید، در برابر هزینه از دست دادن دسترسی به راس اینفلوئنسر‌ها در صنعت خود زمانی که رقابت اولین اولویت آنهاست.

در مورد اجرایی کردن برنامه ها فکر کنید، نه پروژه ها. ارتباطات طولانی مدت بیشترین ارزش را برای هزینه شما ایجاد می کند.

نکته ۲: تجارت بنگاه به بنگاه پشت تجارت خرده فروشی است

۵۵ درصد از تجارت‌های خرده فروشی برنامه بازاریابی اینفلوئنسر یکپارچه و مداوم دارند. فقط ۱۵ درصد از تجارت های بنگاه به بنگاه می‌توانند این را بگویند. روی هم رفته، ۴۹ درصد از شرکت های تجارت بنگاه به بنگاه می گویند که هنوز در فاز آزمایشی هستند.

چه کنیم: اینفلوئنسر مارکتینگ بنگاه به بنگاه متفاوت از تجارت خرده فروشی است. شروع با درگیر کردن متخصصان کمک می‌کند تا بازار را جستجو، اینفلوئنسرها را شناسایی و یک برنامه متصل به بازگشت سرمایه گذاری طرح‌ریزی کنیم.

برای شروع برنامه خود، با فعال کردن مشتریانتان آغاز کنید. با افرادی که در حال حاضر از شرکت شما حمایت می‌کنند آغاز کنید، آنها را دعوت به هم‌آفرینی تولید محتوا و مقیاس محتوایی که بهترین عملکرد را دارد بالا ببرید.

نکته ۳: مهم ترین اهداف اینفلوئنسر مارکتینگ

حمایت برند و آگاهی مهم ترین معیار ذهن پاسخ دهندگان بود، با ۹۴% و ۹۲% به ترتیب در بالاترین اهداف بودند. ۸۸% عنوان کرده بودند رسیدن به مخاطبین جدید همچنین یک هدف مهم است.

تبدیل فروش و هدایت تولید هنوز هم در ده مورد بالا بود، اما با ۷۴٪ و ۶۷٪ دنباله دار بودن. این نتایج نشان می دهد که هر بازاریاب از پتانسیل بازاریابی اینفلوئنسر برای اهداف پایین قیف آگاه نیست.

چه باید کرد: اهداف تجارت بازگشت سرمایه را در هنگام طراحی برنامه خود به خاطر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که اهداف اینفلوئنسر و برند را تنظیم می کنید، همچنین زمانیکه با اینفلوئنسرها تنظیم هستید الهام بخشی مشارکت سازمانی آسان تر است.

نکته ۴: مناطقی که تحت تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ هستند

زمانیکه می پرسیم کدام نواحی اینفلوئنسر مارکتینگ بیشترین تغییر را برای بازاریابان داشته است، ۸۰% می گویند بازاریابی محتوا و ۷۵% می گویند بازاریابی رسانه‌های اجتماعی. این دو قطعا بزرگترین فرصت ها هستند؛ در حقیقت، لی می گوید شرکت هایی که از اینفلوئنسرها استفاده نمی کنند در این نواحی در زیان به سر می برند.

چه باید کرد: رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا پایه هستند. فراتر از آن، برنامه خود را به طور ماهرانه بوسیله یکپارچه کردن آن در سراسر سازمان ایجاد کنید. دنبال تاثیرگذاران داخلی در بازاریابی خود باشید، روابط عمومی، موفقیت مشتری، مدیریت جامع و واحدهای منابع انسانی. خارجی، به دنبال رهبران فکری مبتکر، مشتریان خود و خبرنگاران دور از برنامه خود باشید.

 

سه سطح درگیر کردن اینفلوئنسرها

شروع اینفلوئنسر مارکتینگ آسان است. در اولین مرحله، شما می توانید به تدریج تلاش های خود را افزایش دهید تا یک برنامه بلندمدت پایدار براساس روابط محکم بسازید. لی سه سطح از درگیرکردن اینفلوئنسرها را تعریف می کند.

  1. محتوای کوتاه: محتوای فرم کوتاه به عنوان یک “چاشنی” برای برندسازی محتوا استفاده می شود. نقل قول ها، راهنمایی، و نکات از اینفلوئنسرها به دارایی های برند شما اضافه می شوند. محتوای کوتاه می تواند شامل توسعه اینفلوئنسرها یا به طور ساده از منابع خارجی انتخاب شود.
  2. کمپین ها: یک کمپین شامل همکاری های بلندمدت به طور مستقیم از طرف اینفلوئنسرهاست، شبیه به یک مصاحبه برای یک کتاب الکترونیکی. شما از اینفلوئنسرها می خواهید تا محتوا را هم آفرینی کنند که می تواند به عنوان مثال تغییرکاربری کتاب الکترونیکی به پست وبلاگ در رسانه های اجتماعی با تصویر و نقل قول باشد.
  3. انجمن: هدف نهایی برای یک برنامه پایدار یک گروه اختصاصی از اینفلوئنسرهاست که در تولید محتوای متنوع کوتاه و بلند برای ارتباطات برند همکاری می کنند. اینها افرادی هستند که با برند شما و مردم شما ارتباط دارند، افرادی که بوسیله اهداف به اشتراک گذاشته شده تشویق می شوند هم آفرینی تولید محتوا داشته باشند تا ارزش های دوطرفه را تحقق بخشند.

 

هر کسی با اینفلوئنسر است. همانطور که لی می گوید، همه در مورد چیزی با اینفلوئنسر هستند. صرف نظر از تخصص خود، زمان آن است که افرادی که برای مخاطبین شما تغییر ایجاد می کنند پیدا و فعال کنید.

 

نظر